Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na coraz to nowe horyzonty do zdobycia.

                                                                                                                                                        C. Freinet

25 - lecie szkoły

obchody-i-swieta-ruchomy-obrazek-0202
 

I Festiwal Nauki pod hasłem "Poznajemy świat"

odbył  się dnia 10 maja 2003 roku w godzinach od 10.00 do 13.00. 
Dla gości udostępnione zostały wszystkie sale lekcyjne, pracownia informatyczna, a także ogród szkolny.

PRZEBIEG FESTIWALU


Sala ekologiczna 


     Zaprosiliśmy gości do udziału wprzedstawieniu ekologicznym. Zainteresowaniem cieszyły się eko-zabawy oraz wystawa prac przestrzennych z surowców wtórnych. Oprócz tego uczniowie zapoznali gości z problemami dotyczącymi ochrony środowiska oraz z działaniami podejmowanymi przez uczniów naszej szkoły w tym zakresie. Dekorację sali stanowiły m.in. prace plastyczne i pisemne dotyczące ciekawostek przyrodniczych.Sala przyrodniczo - eksperymentalna 

        Zaprosiliśmy gości do obserwowania prowadzonych przez uczniów doświadczeń i samodzielnego ich przeprowadzania oraz do dzielenia się wiedzą na temat najnowszych badań i odkryć naukowych.


Sala medyczna

       Tu odbywały się spotkania z pracownikami Służby Zdrowia: stomatologiem, okulistą, ginekologiem i biologiem, poświęcone nowinkom medycznym. Zachęciliśmy gości do skorzystania z pomiaru ciśnienia, pomiaru wzrostu i masy ciała oraz zapoznania się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy, prezentowanymi przez uczniów.

Sala informatyczna 

         Zaprosiliśmy gości do podróży po Internecie i wspólnego poszukiwania ciekawych informacji  z różnych dziedzin nauki. Dzięki prezentacjom komputerowym, które przygotowali uczniowie naszej Szkoły, goście zapoznali się ze sposobami korzystania z komputera, programów i Internetu.


Sala związana z historią wynalazków i archeologią 

          Zaprosiliśmy gości do wspólnego odkrywania tajemnic nauki z A.Einsteinem, M. Kopernikiem, M. Curie - Skłodowską (uczniowie wcielili się w ich role), podróży po Egipcie i zgłębiania tajemnic piramid. Zachęciliśmy gości do oglądania wystaw archeologicznych oraz ekspozycji przedmiotów związanych z historią wynalazków. 
Kreator strony - przetestuj